Kategorie
BASEN | CZYSZCZENIE PORADY | Q&A

DOLPHIN E 20 – Specjalista od „brudnej roboty” | RECENZJA

Posiadanie basenu w przydomowym ogrodzie, to prawdziwe szczęście! Jednak jak każda, nieszablonowa i niecodzienna przyjemność, wiąże się z pewnymi wymaganiami – a im jest droższa, tym te wymagania są większe.

Regularne czyszczenie to konieczność, która czeka każdego właściciela domowego basenu – i muszę potwierdzić – nie jest to najprzyjemniejsza czynność. A im dłużej zwlekamy z jego sprzątnięciem, tym trudniej usunąć nagromadzony brud. Z czasem dojdzie do tego, że nasza chluba zamieni się w zazieleniony, dziki staw dla kaczek. Co wtedy zrobimy, gdy przyjdą pierwsze upały, żeby się solidnie orzeźwić?

Złota rada:

________________

Spacerowanie po trawniku wokół zraszaczy nie ochłodzi tak dobrze, w gorące letnie południe, jak zanurkowanie w krystalicznie czystej wodzie!

________________

Znacząco ułatwimy sobie pracę, gdy zaopatrzymy się w zrobotyzowany, w pełni automatyczny, odkurzacz do czyszczenia basenu!

Takie urządzenia czyszczące basen, stały się obecnie jednymi z najszybciej sprzedających się w internecie – znajdziesz je dosłownie wszędzie – ale nie wszystkimi warto zawracać sobie głowę.

Na mocy zwiększonego popytu, część niespecjalistycznych sklepów z przysłowiowym „mydłem i powidłem”, zaopatruje się w tanie odpowiedniki renomowanych modeli robotów basenowych. Zalecane jest więc zwracać uwagę, nie tylko – co kupujemy – ale też gdzie zostawimy swoje pieniądze – czy jest to sklep internetowy ściśle związany z branżą basenową.

Po tym nieco przydługim wstępie przechodzę do meritum dzisiejszego wpisu – sprawdzam, dlaczego DOLPHIN E20 wart jest Twoich pieniędzy!

MAYTRONICS DOLPHIN E20 | Czy wart jest wyciągania karty kredytowej z portfela?

Izraelską firmę Maytronics niewątpliwie uznaje się za prawdziwy punkt odniesienia i lidera, jeśli chodzi o odkurzacze basenowe. A sama marka Dolphin jest najbardziej reprezentatywna dla niezawodności, doświadczenia i profesjonalizmu producenta. Są one rzeczywiście nienagannej jakości, zarówno pod względem wydajności, jak i solidności oraz trwałości.

DOLPHIN E 20 | CHARAKTERYSTYKA TECHNICZNA

BASENdo 10 metrów, wszystkie powierzchnie
WYCZYŚCIdno i ściany
SZCZOTKAAktywna PVC
FILTRACJAKosz filtracyjny, wyjmowany od góry
PROGRAMYStandardowy, dwugodzinny
KABEL15 metrów
WAGA 6,5 kg
GWARANCJA2 LATA

DOLPHIN E20 | ZASTOSOWANIE I OBSŁUGA

Serię E – porównać można do niektórych marek samochodów. Nie ukrywajmy, model E20, nie jest Teslą wśród automatycznych odkurzaczy do basenu. Czy to wada? Absolutnie! Nie jest, ponieważ zaprojektowano go z myślą o zupełnie innych użytkownikach – takich, którzy posiadają średniej wielkości pływalnię, cenią swój czas oraz wysiłek, oczekują jakości na co dzień w rozsądnej cenie i skłonni są do pewnych, zupełnie nieprzeszkadzających im, kompromisów.

Dolphin E20 jest jak poczciwa, solidna Skoda Fabia, czy też Opel Corsa – jego zadaniem jest szybkie i skutecznie precyzyjne czyszczenie ścian i dna basenu, a więc tych elementów, które są najtrudniej dostępne, najbardziej uciążliwe w czyszczeniu, bez tracenia czasu na „niepotrzebne fajerwerki”.

Mając robota w dłoni, podłączamy go do prądu (urządzenie działa przy pomocy sterownika), a następnie zanurzamy w wodzie. Wówczas robot wykonuje czyszczenie, rozpoczynając 2-godzinną pracę, w pełni autonomicznie, bez potrzeby Twojego nadzoru. Jest jednak (niestety!) jeden wyjątek – może się incydentalnie zdarzyć, że 15- metrowy kabel się zwinie.

Budowa urządzenia jest bardzo praktyczna – 6,5 kg nie jest specjalnie odczuwalne (zwłaszcza w porównaniu z modelami z serii M), dzięki temu użytkownik nie ma żadnych trudności z transportem, ani nawet z wyciągnięciem z wody. Lekkość dopełnia zwarta i kompaktowa obudowa.

Świetnym pomysłem jest zastosowanie aktywnej szczotki PVC – jest ona wyraźnie skuteczniejsza w zbieraniu brudu, od „standardowej”, a co jeszcze istotniejsze – pasuje do wszystkich powierzchni.

DOLPHIN E20 | PROGRAMY I FILTRACJA

Dolphin E20 posiada unikalny 2-godzinny cykl czyszczenia dna i ścian. Cechuje go wydajność, inteligentne poruszanie się po powierzchni oraz szybkość. Ale jakie jest „ale”?

Przede wszystkim – zyskuje się na prostocie obsługi, jednak kosztem wszechstronności. Przed zakupem trzeba sobie wyraźnie odpowiedzieć na pytanie co uważamy za istotniejsze i czy brak zaawansowanych funkcji i programów nie popsuje nam radości z zakupu.

Długość sprzątania, jest też ściśle dopasowana do basenu o długości 10 metrów. Oczywiście, można go używać nawet przy większych zbiornikach, jednak do precyzyjnego wyczyszczenia potrzebne będzie ponowne uruchomienie odkurzacza, po skończonym wcześniej cyklu.

Jeśli chodzi o filtrację, odbywa się ona za pomocą koszyka filtracyjnego zintegrowanego z maszyną, który można wyjąć do mycia.  Jest niezaprzeczalnie skuteczny, łatwy w obsłudze i konserwacji.

Recenzja DOLPHIN E 20

Maytronics przedstawiło nam bardzo solidny model pod kątem wydajności i praktyczności. W tym drugim punkcie możemy jednak podejść od drugiej strony medalu, a mianowicie, że jego ekstremalna prostota odbywa się kosztem wszechstronności, co nie każdemu przypadnie do gustu.

Jest to jednak argument za, jeśli szukasz praktycznego zadaniowca, tytułowego specjalisty od brudnej roboty, który tę najtrudniejszą, załatwi za Ciebie.

W tej cenie większość użytkowników powinna być w pełni usatysfakcjonowana – zwłaszcza że prostota łączy się z praktycznością w transporcie i w przechowywaniu. Więc jeśli jesteś posiadaczem małego i średniego basenu i nie chcesz dopłacać za dodatkowe funkcje, z których nie będziesz korzystać – nie ma wątpliwości, że jest to sprzęt całkiem odpowiedni.

Ocena poolneo.pl : 4 / 5

☺ Co nam się podoba? Niedogodności
Wydajne czyszczenie najtrudniej dostępnych miejscKabel potrafi się zaplątać
Prosta obsługa Niewielka ilość programów i opcji dodatkowych
Niska waga, prostota w transporcie i przechowywaniu
DOLPHIN E20 | MAYTRONICS | KLIKNIJ TUTAJ I KUP

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *