Kategorie
BASEN | BUDOWA

Oświetlenie basenowe

Oświetlenie basenowe

Ciesz się basenem nie tylko w dzień, ale także i w nocy. Inwestując w oświetlenie basenowe, nie tylko możemy wydłużyć sobie pobyt w basenie, ale także stworzyć wyjątkową atmosferę przy nim. Od romantycznego wieczoru po imprezę w ogrodzie. Dobrze oświetlony basen zapewnia fantastyczną przestrzeń do wypoczynku w zaciszu własnego podwórka. Ciekawie oświetlony basen ogrodowy to nie tylko niesamowita atrakcją i ozdoba w naszym ogrodzie. To doskonałe miejsce do spędzania czasu z rodziną i przyjaciółmi.

Oświetlenie w basenie możemy podzielić na tradycyjnie halogenowe i led. Zasadnicza różnica między nimi to pobierana moc, a co za tym idzie większy transformator i cena. Ważnym jest, by lampy basenowe umieszczać od strony leżaków, tak by oświetlenie do basenu nie było wycelowane w oczy.

Lampy halogenowe do basenu

Tradycyjne oświetlenie podwodne to lampy halogenowe. Lampy halogenowe, dają dużo światła, ale także pobierają dużo więcej energii elektrycznej niż lampy led. Pomimo, że są na bezpieczne dla człowieka napięcie 12V to pobierają 300W. Oczywiście są również lampy punktowe, które służą do oświetlania np. schodów wtedy pobierają 5oW lub 175W – w zależności od ilości lamp.

ledy do basenu

Ledy do basenu

Lampy led to nie tylko ogromna oszczędność dla zużytej energii. Dzięki technologii led mamy dostęp nie tylko do białego światła, ale także i wielu kolorów. Stosując lampy Led RGB można wzbogacić wygląd basenu uzyskując różnorodne efekty świetlne. Ponadto ledowe lampy basenowe to także większe bezpieczeństwo, gdyż potrzebują znacznie niższego napięcia 12V. Ponadto diody LED pozwalają zaoszczędzić do 84% kosztów energii i działają 10 razy dłużej niż żarówki, co pozwala zaoszczędzić pieniądze w czasie.

Kontroler oświetlenia do basenu.

Odkryj lepszy sposób kontrolowania oświetlenia przydomowego, umieszczając moc kolorowego oświetlenia na wyciągnięcie ręki. Możesz również poszerzyć swój zakres kontroli, dzięki systemom automatyzacji Hayward, które sprawiają, że korzystanie z zalet posiadania basenu jest łatwiejsze niż kiedykolwiek.Wystarczy jedno dotknięcie, aby zautomatyzować funkcje konserwacyjne, takie jak odkażanie i filtracja, oraz jeszcze łatwiej kontrolować funkcje otoczenia, takie jak funkcje wodne i oświetlenie.

Tansformator do lamp basenowych

Tradycyjna lampa halogenowa pobiera 300W. Jeżeli chcielibyśmy zamontować 3 takie lampy w basenie potrzebowalibyśmy transformator o mocy 900W. Niestety dobry transformator kosztuje, a im większa jest jego moc, tym bardziej rośnie jego cena. Nie warto kupować najtańszego transformata, gdyż może się to odbić na żywotności żarówki. Wymiana żarówki w basenie, to dodatkowe koszty. Wiążą się z serwisem, a także opuszczeniem wody w basenie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *