Kategorie
BASEN | CZYSZCZENIE PORADY | Q&A

Jaki odkurzacz do basenu – forum

  1. Słowem wstępu
  2. Jak działa odkurzacz basenowy?
  3. Jaki odkurzacz do basenu?
  4. Odkurzacz do basenu – gdzie kupić?
  5. Ile kosztuje odkurzacz do basenu?
  6. Podsumowanie

Słowem wstępu

Jaki odkurzacz do basenu – forum. Jak pewnie zauważyłeś, nie ma żadnych for internetowych na których konsumenci wypowiadaliby się na temat odkurzaczy do basenu, które kupili i z których korzystają. Nie ma też osób, które doradziłyby jaki wybrać w zależności od konkretnych potrzeb. Chcielibyśmy Ci pomóc. Opiszemy merytorycznie najważniejsze kwestie związane z odkurzaczami, tak, żebyś mógł wybrać najlepszy dla siebie. Dodatkowo, pod artykułem każdym może zostawić komentarz w którym może podzielić się swoimi uwagami odnośnie posiadanych odkurzaczy lub swoim doświadczeniem z nimi związanym. No to co? Zaczynamy!

Jak działa odkurzacz basenowy?

Zasada działania odkurzacza basenowa jest bardzo prosta. Posiada on co najmniej dwa silniki, jeden z nich odpowiada za napęd czyli poruszanie się robota w wodzie a drugi za odkurzanie. Silnik odpowiedzialny za odkurzanie zasysa wodę spod siebie i wypycha ją nad sobą. Po drodze znajduje się filtr, który zatrzymuje brud w sobie. Całość jest zasilana przez transformator czy inaczej nazywany sterownik. Odkurzacz podłącza się do transformatora przewodem, który jest w specjalnej piance, dzięki temu unosi się na wodzie. Podłączenie jest w pełni hermetyczne. W następnym akapicie poznasz więcej szczegółów.

Jak działa odkurzacz do basenu?

Robot basenowy zasilany jest energią elektryczną. Ze względów bezpieczeństwa napięcie odkurzaczy oscyluje w granicach 12-20V – są to niskie i bezpieczne, dla człowieka, prądy. W gniazdku mamy napięcie 240V więc potrzebne jest urządzenie, które je obniży. Tym urządzeniem jest transformator czy inaczej sterownik. Standardowy transformator posiada włącznik oraz przyłącze do kabla wychodzącego z odkurzacza. Bardziej zaawansowane sterowniki posiadają np. panel sterowania z którego można wybrać tryb pracy odkurzacza. Kabel przyłączeniowy odkurzacza pokryty jest specjalną pianką, która sprawia, że unosi się on na powierzchni wody. Kabel i jego przyłącze są hermetycznie zamknięte co pozwala korzystać z basenu kiedy robot pracuje.

Odkurzacz robot do basenu posiada co najmniej 2 silniki elektryczne. Jeden z tych silników napędza śmigło, które powoduje, że woda jest zasysana spod odkurzacza i wypychana górą. W ten sposób odkurzać przysysa się do dna i odkurz a także może wspinać się po ścianach. Na drodze spod odkurzacza do jego góry znajduje się filtr, który zatrzymuje w sobie zassany brud. Drugi z silników napędza rolki odkurzacza dzięki czemu może się przemieszczać i wspinać po ścianach. 

Uff, to by było na tyle, jeżeli chodzi o podstawy. No dobra, ale na co zwrócić uwagę przy doborze odkurzacza?

  • Liczba aktywnych rolek czyszczących – zasada jest prosta, im więcej aktywnych rolek, tym czystszy będzie basen. Najtańsze modele posiadają jedną rolkę aktywną – najdroższe nawet sześć. Producenci, aby obniżyć cenę produktów, stosują różne triki. Jednym z nich jest pasywna szczotka czyszcząca, która co prawda również czyści ale nie tak dobrze jak aktywna.
  • Obszar czyszczenia – wiesz gdzie w basenie zbiera się najwięcej brudu? Na lini brzegowej. Wiesz, że najtańsze roboty basenowe czyszczą tylko dno i ściany? 
  • Wydajność pompy – jest to wartość podana w m3/h, która oznacza jak dużą siłę ssania ma robot basenowy. Im większa wartość tym lepiej.

Liczymy na to, że dzięki Waszym komentarzom pod tym artykułem stworzymy wiarygodne forum odkurzaczy do basenu.

Ile kosztuje odkurzacz do basenu?

Ceny odkurzaczy do basenu są różne w zależności od modelu. Najprostsze z nich – posiadające jedną rolkę czyszczącą i czyszczące zarówno dno, ściany i linie brzegową; kosztują około 3 tysięcy złotych. Za przykład może nam posłużyć Dolphin S200. Przechodząc dalej mamy odkurzacze do basenu z dwiema, aktywnymi rolkami czyszczącymi takie jak Hayward AquaShark czy Dolphin M400 oscylujące w granicach 6 tysięcy złotych. Na samej górze drabinki mamy modele, które posiadają więcej niż 2 aktywne szczotki czyszczące i cechują się najnowszymi technologiami np. Hayward AquaVac 650. Oprócz standardowych robotów do basenu mamy do dyspozycji także egzotyczne modele jak np. Hayward Aquvac 250Li, które co prawda czyszczą tylko dno natomiast są zasilane przez wbudowany akumulator, dzięki czemu nie potrzebują żadnych kabli do działania.

Product query unexpected return: Not Found

Odkurzacz do basenu – gdzie kupić?

W internecie jest kilka sklepów zajmujących się sprzedażą osprzętu do basenu. Każdy z nich ma swoje wady i zalety. Poszukiwania można też dokonać na najpopularniejszym portalu aukcyjnym w Polsce. Nie mniej, kupując towar u nas masz gwarancję najlepszej obsługi klienta.

Dodatkowo, jako jedyna firma w Polsce posiadamy centrum testowe i dajemy możliwość przetestowania i wypróbowania każdego z robotów, który posiadamy w ofercie. Jako jedyni z nielicznych posiadamy Assistance24h w przypadku uszkodzenia robota udostępniamy zastępczy na czas ekspresowej naprawy.

Jeżeli nie wiesz jaki odkurzacz do basenu typu robot zastosować w swoim basenie możesz skontaktować się z naszym miłym, profesjonalnym konsultantem pod numerem telefonu: 787 603 606 lub pisząc maila na adres biuro@poolneo.pl

Product query unexpected return: Not Found

Podsumowanie

Przy zakupie odkurzacza do basenu typu robot warto zwrócić uwagę na ilość aktywnych szczotek czyszczących, na obszar czyszczenia basenu oraz wydajność pompy ssącej. Z racji tego, że nie ma żadnego niezależnego forum odkurzaczy do basenu w Polsce zachęcamy do dzielenia się Waszymi opiniami i doświadczeniami w komentarzach pod tym artykułem aby pomoc przyszłym posiadaczom w dokonaniu dobrego wyboru. Miłego korzystania z basenu!

3 odpowiedzi na “Jaki odkurzacz do basenu – forum”

W końcu jakiś rzeczowy i wyczerpujący artykuł o odkurzaczach basenowych – nie ma tego wiele w internecie. Sam przymierzam się do zakupu robota basenowego Dolphin S100

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *