Kategorie
PORADY | Q&A WANNY SPA

Czas na dobrą zabawę. Czas na Swim SPA!

Czy wiesz, że aktywny solidny trening pływacki i relaksujące odprężenie tuż po nim, można połączyć? I to… Bez wychodzenia w wody!

Nie musisz budować kosztownego basenu, zajmującego mnóstwo miejsca w ogrodzie (i z którego można korzystać tylko w sezonie!) oraz dokupować zewnętrzne jacuzzi ogrodowe – żeby cieszyć się „kompleksowym domowym aquaparkiem”! Aktywność, dbanie o utrzymywanie niezłej formy i korzystanie z dobroczynności masażu i bąbelków, jest możliwe w jednym miejscu, w łatwy sposób i przez cały rok!

Czym jest Swim Spa?

To wanna SPA, o pełniejszym, bardziej kompletnym działaniu, łącząca zalety basenu i jacuzzi z hydromasażem. A to wszystko w jednym urządzeniu, bez konieczności przemieszczania się i wychodzenia z wody.

Konstruktorzy sprzętu, skomponowali w niecce basenu niezbędne funkcje do wytwarzania hydromasażu wodnego, przeciwprądu pływackiego oraz integrując podzespoły systemu uzdatniania, filtracji i grzania wody. Z kolei samą nieckę basenową zaprojektowano z wytrzymałego tworzywa sztucznego, dodatkowo pokrywając warstwą akrylu.

Dobra ergonomia pozwoliła na znaczne ograniczenie rozmiarów basenu swim spa – do minimum – by był praktyczny w transporcie i łatwy do ustawienia w dowolnym miejscu. Rozmiary są jednak na tyle wystarczające, że z powodzeniem można uprawiać w nim sport, efektywnie trenując pływanie.

Koszta eksploatacji Swim SPA

Jacuzzi z przeciwprądem jest stosunkowo tanie w eksploatacji, przede wszystkim dzięki izolowanej, twardej osłonie – pokrywie termicznej.

Zatrzymuje ona nie tylko liście i zanieczyszczenia, ale także zapobiega parowaniu, zmniejszając do 70% straty ciepła!

Do naszej symulacji kosztów weźmy pod lupę model Dimension – luksusowe Swim SPA marki Christi SPA, posiada trzy pompy – do przeciwprądu, oraz obiegową i grzewczą. 2 turbiny wodne o mocy 3,75 KM pobierają około 2,21 kW, dysza do masażu wodnego z mocą 2 KM, to pobór 1,47 kW, zaś grzewcza 3 kW.

Gdy pracują wszystkie turbiny, pobór energii wynosi w przybliżeniu 4,5 kW. Zakładając, że urządzenie na pełnych obrotach działa przez godzinę, raz dziennie (godzinna kąpiel), to koszt dzienny wynosi około 3,10 zł (0,69 zł za kW). Idźmy dalej – należy doliczyć również koszt filtracji, wychodzący około 4,15 zł dziennie. Uznajemy, że filtrowanie działa przez całą dobę, choć nie jest to konieczne – cykle oczyszczania są ustawiane indywidualnie, w zależności od potrzeb.

Natomiast sytuacja z podgrzewaniem wody ma się następująco – w czasie działania przeciwprądu basenowego, grzałka nie pracuje. Może się więc zdarzyć, że temperatura w ciągu godziny, spadnie o 1-2 C. Dlatego dogrzewając wodę trzy razy w ciągu dnia, koszt wynosi 6,20 zł

Dzienny koszt użytkowania DIMENSION CHRISTI SPA 13,45zł
CENY BILETÓW GODZINNYCH I DZIENNYCH DO WYBRANYCH AQUAPARKÓW
POZNAŃ | 24 zł / 52 zł
WARSZAWA | 32 zł* / 104 zł
WROCŁAW | 34 zł / 54 zł
*Brak możliwości kupna jednogodzinnego, dostępny dwugodzinny za 64 zł. Cena na potrzeby symulacji została uśredniona.

Jakie jeszcze wydatki powinieneś brać pod uwagę, instalując w swoim domu jacuzzi z przeciwprądem? Koszt ogrzania wody po jej wymianie jest jednym z nich, a to czynność zwykle robiona raz w roku. Grzałki podgrzewające wodę, popracują wówczas na „maksymalnych obrotach”, by w sprawnym tempie woda basenowa miała temperaturę 30 – 32 C.

Co nam powie królowa nauk?

Dokładnie tak – 16-godzinne podgrzanie ponad 9200 litrów wody, to jednorazowy wydatek z rzędu 33,12 zł. Rozkładając tę kwotę na cały rok, dzienny koszt wyniesie zaledwie… 9 groszy!

Czy to wszystko? Niestety nie! Żeby basen SWIM SPA posłużył nam na lata, a nawet dekady, trzeba włożyć pieniądze w jego pielęgnację – w asortyment pomagający w utrzymaniu czystej wody i wskaźniki poziomu pH.

Dezynfekcja wody w SWIM SPA – przykładowe produkty

Co potrzebujesz?
AKTYWNY TLEN – 49,99 zł
KOREKTOR PH WODY – 39,99 zł
PASKI TESTOWE – 59,99 zł
Opcjonalnie: CZYTNIK CYFROWY DLA PASKÓW – 529,99 zł
(paski w zestawie)

Podsumowując cały ten matematyczny wykład – miesięczny koszt eksploatacji jacuzzi z przeciwprądem powinien się zamknąć w nieco ponad 400 zł.

SWIM SPA czy Jacuzzi – co wybrać?

Obydwa sprzęty przynoszą zbliżone korzyści (są zresztą bardzo podobne!) dzieli je jednak funkcjonalność. Aby określić, czy bardziej pasujące do Twoich potrzeb jest Swim Spa, czy Jacuzzi przeanalizuj następujące czynniki:

  • Dostępne miejsce  – Jacuzzi z przeciwprądem zajmuje zwykle więcej miejsca.
  • Budżet – Swim SPA jest droższe od jacuzzi z hydromasażem, ale tańsze od basenu z prawdziwego zdarzenia,
  • Potrzeby i nawyki – Pytanie czy wolisz wylegiwać się w wodzie, w bąbelkach, a pływasz i aktywnie spędzasz czas w wodzie zaledwie okazjonalnie lub wcale? Wówczas lepsza będzie klasyczna wanna spa z hydromasażem.
  • Ilość osób – Należy o tym pamiętać przy wyborze między swim spa a jacuzzi. Jeśli jesteś „samotnym wilkiem”, wanna SPA będzie dla Ciebie idealna.  Gdy należysz do osób, które uwielbiają imprezy z przyjaciółmi, grille i uroczystości rodzinne, Swim SPA będzie najlepszym wyborem.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *