Kategorie
BASEN | CZYSZCZENIE PORADY | Q&A

AQUAVAC 250 LI – powiedz kablu „Adieu!” | RECENZJA

Gdzie się człowiek nie obejrzy – orientuje się, że wszędzie jesteśmy otoczeni przez kable. Ograniczają, zajmują miejsce, plączą się, gubią i zwyczajnie wprawiają w irytacje. Już nie wspominając o tym, jak łatwo potrafią ulec uszkodzeniu – zwłaszcza jeśli ma się kota w domu (jak autor wpisu), który upodobał sobie ich gryzienie.

Bosch Professional elektrické nářadí a příslušenství tools tangled bosch cable GIF
Gorsze od tak poplątanych kabli są chyba tylko słuchawki po wyjęciu z kieszeni!

Na szczęście – coraz większa ilość urządzeń potrafi się obejść bez nich i kwestią czasu było, jak nowinka techniczna trafi także do sprzętu basenowego, takiego jak odkurzacze czyszczące. Wyprodukowaniem modelu w pełni akumulatorowego, bezprzewodowego, zajęła się francuska firma HAYWARD – jak wyszła mu ta innowacja? Sprawdzamy!

Odkurzacz bezkablowy do basenu – warty uwagi?

BASENdo 9 metrów
WYCZYŚCIdno
FILTRACJAkosz – 7,2 litra
250 µ
WYDAJNOŚĆ SSANIA60 l / min
3,6 m³ / h 
WYDAJNOŚĆ BATERII 120 minut
CZAS ŁADOWANIA300 minut
WAGA6,75 kg
Hayward Aquavac 250 LI – bezprzewodowy robot do czyszczenia dna basenu – jego specyfikacja techniczna

HAYWARD AQUAVAC 250 LI | ZASTOSOWANIE I OBSŁUGA

Jeśli posiadasz naziemną pływalnię, to z pewnością potrzebujesz robota basenowego do utrzymania jej w nienagannej czystości. Aquavac 250 Li został specjalnie zaprojektowany do sprzątania zbiornika wodnego o wymiarach  do 9 metrów długości (głębokość poniżej 1,5 metra i nachylenie poniżej 15°). Warto wspomnieć, że jest to bardzo uniwersalny sprzęt basenowy -dostosowuje się bowiem do wszystkich rodzajów powłok (beton, wykładzina, płytki).

Doskonale sprawdzi się też jako samojezdny odkurzacz do basenów typu Bestway lub Intex. Dzięki swojej niezłej specyfikacji, Aquavac 250 Li, może z powodzeniem konkurować z najlepszymi odkurzaczami basenowymi na rynku. Nad konkurencyjnymi produktami innych marek, wyrób Haywarda, ma co najmniej trzy atuty, na które produkty Dolphin, Zodiac czy Norsup, mogą patrzeć z nieukrywaną zazdrością.

Po pierwsze – Aquavac 250 Li – w porównaniu z nimi, jest całkowicie bezprzewodowym odkurzaczem do basenu. Posiada więc – to atut numer dwa – mocny, trwały i duży akumulator litowy, który pozwala na dwie godziny pracy. W sam raz, żeby precyzyjnie wyczyścić dno basenu, o objętości do 50m³, na jednym ładowaniu. O aktualnym stanie naładowania baterii informują diody LED i co najważniejsze – niski poziom akumulatora nie ma wpływu na jakość odkurzania.

Trzecią kwestią jest to, że nawet na tle innych odkurzaczy bez kabla, są to parametry, które zasługują wyłącznie na podziw i uznanie – przeważnie Hayward Aquavac 250 gwarantuje lepszą wydajność nawet od 10% do 60% – od wagi, filtracji, wydajności ssania, czy czasie działania baterii i czasie potrzebnym do jej naładowania.

HAYWARD AQUAVAC 250 LI | PROGRAMY I FILTRACJA

Zrobotyzowany odkurzacz basenowy posiada dwie regulowane dysze, pomagające skutecznie wyczyścić dno, a więc tego miejsca najtrudniejszego do sprzątnięcia. Poza tym model ten oferuje duży filtr ze stali nierdzewnej o pojemności aż 7,2 litra, przepływ ssania 60 litrów na minutę z dokładnością filtracji 250 mikronów. Urządzenie dostarczane jest z pędzelkiem i szpatułką.

Faktem jest model nie grzeszy ilością dostępnych programów – zaprogramowany jest na zaledwie jeden, podstawowy.

HAYWARD AQUAVAC 250 LI | POZOSTAŁE INFORMACJE

W tym miejscu warto wspomnieć o innych elementach odkurzacza basenowego, które nie zostały jeszcze omówione. Sprzęt waży niecałe 7 kg. Dzięki swojej lekkości i ergonomicznemu uchwytowi jest bardzo poręczny, a haczyk pozwala łatwo go złapać. Z kolei pływający sznur umożliwia bezproblemowe wyciąganie, nawet wówczas, gdy odkurzacz znajduje się na środku basenu. 

Urządzenie do czyszczenia basenu wyposażono również w zderzaki, zaprojektowane tak, by pomagały w uniknięciu bezpośredniego kontaktu odkurzacza ze ścianami basenu, chroniąc jego powłokę. Aquavac 250 posiada także antypoślizgowe koła.

Ciekawą funkcją jest system wykrywania braku wodyrobot do basenu działa dopiero w momencie, gdy zanurzy się w wodzie. Gdy jej braknie, wyłączy się, tym samym oszczędzi baterię.

Recenzja HAYWARD AQUAVAC 250 LI

Firma Hayward przedstawia użytkownikom, wyjątkowy oraz nieoczywisty produkt – odkurzacz basenowy, całkowicie bezprzewodowy. Ten model zrewolucjonizuje Twoje nawyki i sprzątanie basenu.

Dzięki niemu:

  • Zapomnisz o problemach z kablami
  • Przestaniesz się wreszcie bać! Zażegnasz niebezpieczeństwo, jakie się wiążą z kablami (biegające dziecko!)
  • Skończy się potrzeba kontrolowania robota do basenu, żeby przypadkiem nie zwinął się kabel.

Aquavac 250 LI przewyższa o głowę bezpośrednią konkurencję, inne bezkablowe odkurzacze dostępne na rynku, swoją specyfikacją oraz wydajnością i to w niezwykle przystępnej cenie.

To bez wątpienia bardzo dobry odkurzacz do basenu, pomimo skromnych możliwości jeśli chodzi o miejsca czyszczenia i zaawansowane programy – te dwa aspekty rzeczywiście można uznać za jedyne niedoskonałości urządzenia. Z drugiej strony, trzeba pamiętać, że Aquavac 250 Li jest produktem dość innowacyjnym i pozostaje mieć nadzieje, że przyszłość przygotuje nam jeszcze lepsze i udoskonalone bezprzewodowe roboty do basenu. Panowie z Haywardu – chapeau bas, spisaliście się i czekamy na więcej!

Ocena poolneo.pl : 5 / 5

Co nam się podoba?Niedogodności
+ Brak kabla! Tylko jeden program sprzątania
+ Duża pojemność filtra– Czyści tylko dno
+ Wysoka wydajność ssania, niezależnie od stanu naładowania baterii
+ Akumulator pozwalający na dwie godziny działania
+ Pasuje do wszystkich rodzajów basenów
+ Lekki i łatwy w wyciąganiu z wody
+ System wykrywania braku wody
AQUAVAC 250 LI | HAYWARD | KLIKNIJ TUTAJ I KUP

W odpowiedzi na “AQUAVAC 250 LI – powiedz kablu „Adieu!” | RECENZJA”

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *