Kategorie
LIFESTYLE PORADY | Q&A

BASEN W OGRODZIE ARANŻACJE I INSPIRACJE

Domowy ogród nierzadko staje się „rozszerzeniem salonu”, miejscem wypoczynku, relaksu i zabaw. Pod chmurką nadrabiamy zaległości towarzyskie, szukamy spokoju, a dzieci mają ogrom przestrzeni na harce.

Atrakcyjne i coraz popularniejsze, jest posiadanie w ogrodzie, własnego prefabrykowanego basenu zewnętrznego. Zyskały na powszedniości w pandemicznym czasie, kiedy korzystanie z pływalni publicznych stało się mocno ograniczone, a także ryzykowne dla zdrowia. Wybór, w tym przypadku, mamy między basenem poliestrowym, basenem betonowym i stalowym. Różni je wiele, ale łączy jedno – plaża basenowa – czyli teren wokół basenu, który warto, a nawet powinno się zaaranżować w przemyślany sposób!

Na co zwrócić uwagę zaczynając aranżację ogrodu z basenem?

Mając potrzebę sprawienia sobie „ogrodowego water paradise” zastanawiamy się pewnie, od czego zacząć aranżację basenu w ogrodzie. Warto przed podjęciem działań, odpowiedzieć sobie na trzy proste pytania, które ułatwią nam znalezienie właściwej koncepcji.

Zwróć uwagę na trzy kryteria:

Jaka jest Twoja aktywność?


We własnej ogrodowej strefie relaksu warto wyznaczyć miejsca, w których będzie można w spokoju poczytać książkę, czy też poleniuchować w samotności, ale również stworzyć kącik jadalny, w którym ugościmy towarzystwo i urządzimy imprezy basenowe.

Jakie są warunki atmosferyczne?


Drżenie z zimna, za każdym razem, gdy wyjdziesz z wody, skutecznie i błyskawicznie zabije przyjemność z posiadania basenu zewnętrznego. Aby tego uniknąć, wybierz umiejscowienie basenu tak, aby wziąć pod uwagę wiejący wiatr, a dodatkowo, wspomóż się zasadzeniem liściastej lub zimozielonej roślinności

Jakie masz sąsiedztwo?


Zależy nam na intymności, zwłaszcza gdy jesteśmy w samym kostiumie kąpielowym. Skomponuj strefę okołobasenową tak, by stworzyć przestrzeń osłoniętą od wzroku niepożądanych osób.

Aranżacja basenu w ogrodzie – sugestie i inspiracje!

A teraz czas na szukanie inspiracji! Internet pełen jest takich stron, w którym możemy znaleźć natchnienie do skomponowania wyglądu ogrodu z basenem. Choćby bardzo popularnym miejscem do dzielenia się pomysłami, jest Pinterest.

Zwróćmy uwagę na powyższą fotografię. W jaki sposób możemy ją przystosować do naszych realiów? Sympatyk basenu użył na brzegu oraz jego obrzeżach, zjawiskowo prezentujące się płyty kamienne będące trudną do odróżnienia imitacją drewna. Wybór zresztą nieprzypadkowy. Całość jest bardzo spójna (także meble wypoczynkowe wykończono drewnem, a za stolik kawowy służy pień drzewa) osadzona w rustykalnym stylu, pełna prostoty i swojskości. Wszystko to sprawia, że ogród z basenem wygląda niezwykle przytulnie!

Skomponuj swój ogród, z basenem zewnętrznym, w podobnym stylu!

Zobacz, co może Ci w tym pomóc!

Jeśli chodzi o płyty kamienne, tutaj właściciele basenów ogrodowych zdecydowali się również na płytę kamienną, Tennenssee od Pierra (kolor Gris) będącą udanym naśladownictwem prawdziwego drewna. Baczną uwagę należy zwrócić też na użyte meble wypoczynkowe – dużą narożną sofę, poduszkowy puf, a na płytach, leżankę wypoczynkową, o kontrastowej białej barwie, która współgra z pozostałymi dodatkami.

Zaaranżuj tak samo otoczenie swojego basenu ogrodowego!

Sprawdź nasze propozycje!

Prysznice ogrodowe – sprawdzą się w każdym otoczeniu!

Kolejnym ciekawym elementem wyposażenia ogrodu, są zewnętrzne prysznice do basenu. Jeśli jesteśmy w posiadaniu domowej pływalni, jest to wręcz niezbędny dodatek, o którym każdy szanujący się wielbiciel basenowy powinien pamiętać – w trosce o siebie i innych – ponieważ sprzęt posiada nie tylko funkcję estetyczną!

Pamiętajmy bowiem, że prysznic przed wejściem do basenu, pozwala zachować higienę wody, a to z kolei ograniczy koszty jej oczyszczania.

Choćby pozostałości po produktach chemicznych powodują rozmnażanie bakterii i psują jakość wody. Resztki balsamów i kremów, to też zagrożenie wytwarzania chloraminy w kontakcie z chemią, przez którą będziemy mieli swąd skóry, czy zaczerwienione oczy. Oczyszczenie się pod prysznicem basenowym, przed kąpielą, pomoże kąpiącemu również dostosować ciało do panującej temperatury.

Słowem – przede wszystkim jest to oznaka szacunku dla osób, które razem z nami dzielą wodę.

A na co powinniśmy zwrócić uwagę, dodając prysznic ogrodowy na nasze podwórko? Dobry prysznic do basenu, to nieskazitelna stal, wykończenie z materiałów niepodlegających korozji, odpornych na temperaturę, wapnienie i działanie soli. Możemy też wybrać do ogrodu, prysznice solarne ze zbiornikiem, w których woda jest podgrzewana działaniem baterii słonecznej.

Zapoznaj się z ofertami pryszniców basenowych

Znajdź ten, który ozdobi Twój ogród z basenem!

Nasza ściągawka, przybliżająca najnowsze trendy w aranżacji basenu w ogrodzie z pewnością sprawi, że inni będą patrzeć na Twoje podwórko z nieukrywanym zachwytem i zazdrością. O tak!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *